X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
Menü

Yedekleme Sınırlama Sözleşmesi

1- Hosting, Reseller, SEO Reseller hizmetlerimizde 3 günde bir olarak otomatik sunucu yedeklerini almaktayız. Ancak bu yedekler olası sistem arızaları için alınan yedeklerdir. Müşteriler mutlaka kendi yedeklerini almak ile yükümlüdürler.

Firmamız iyi niyete dayalı olarak insiyatif olarak yedekleri 1 kereye mahsus müşteriler ile paylaşabilir.

Hosting, Reseller ve SEO Reseller sunucularında donanımdan & yazılımlardan kaynaklanabilecek sorunlarda hizmet sahibi kendi yedeğinden sorumludur. Firmamız asla sorumlu değildir.

2- Yedeklemeler 2 GB'ı aşmamış siteler için geçerlidir. 2 GB üzerindeki siteler yedekleme kapsamı dışında olacağı için firmamız bu sitelerde oluşabilecek sorunlardan asla sorumlu tutulamaz. Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür.

Ücretli Yedeklemeler

1- Ücreti ödenerek alınan yedekler sipariş esnasında 3 - 7 günlük olarak seçilmektedir. Bu yedekler firmamıza ait backup sunucularımızda müşterilerimiz adına saklanmaktadır. Olası bir aksaklıkta müşterilerimiz bu yedekleri ticket açarak talep edebilirler.

2- Yedekleme hizmeti alan müşteri, 1 ay içerisinde maksimum 10 defa yedeklerden geri dönüş talep edebilir, 10 Adetten fazla olan talepler için ayrıca ücretlendirme yapılacaktır.

3- Alınan yedekler sunucu bazında full backup olarak alındığı için yedeklerin bozuk olması ya da sitenin bozuk anında yedek alınması durumunda firmamız sorumlu değildir.

4- Ödeme süresi 5 gün geçen hesaplar sunuculardan silinmektedir. Bu sebeple ödeme süresi geçen ve silinen hesapların alınan yedekleri de dahil sunuculardan silineceği için, hizmet süresi sonunda müşteriler kesinlikle yedek talep edemezler. Bu sebepten olası bir mağduriyette firmamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

Sunucu Yedeklemeleri

1- VDS ve Dedicated Sunucularda yedekleme sistemi maliyetleri göz önünde bulundurularak firmamız tarafından herhangi bir yedek alınmamaktadır. Fakat müşterilerimizin yedekleme ile ilgili yapılandırma taleplerinde müşteri memnuniyeti açısından destek ekibimiz tarafından gerekli yardım yapılmaktadır. Yedekleme yapılandırılması firmamız tarafından yapılsa da yedeklerin çalışabilirliğinin kontrolü kesinlikle müşteri tarafından yapılmalıdır. Olası bir sorunda firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.

2-Yedekleme maliyetleri düşülerek hizmet verildiği ve yedekleme yapılmadığı için herhangi bir donanımsal yada disk arızası sonucunda oluşacak veri kaybından firmamız sorumlu tutulamaz.  Ücretli yedekleme hizmeti alınmadığı takdirde sorumluk tamamen kullanıcıdadır. Firmamızdan bu konuda herhangi bir hak talebinde bulunulamaz. 

Yedekleme hizmeti ücreti mukabil ek hizmet olarak verilmektedir. Sipariş esnasında yedekleme hizmeti seçilmediği takdirde sorumluluk müşteriye aittir. Firmamız hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

3- VDS ve Dedicated sunucularda müşteri sipariş esnasında 2 türlü yedekleme seçebilmektedir.

İmaj Yedekleme : Sunucu müşterinin seçtiği tarihlerde imaj olarak yedeklenir. Bu yedekler Haftalık ya da Aylık olarak alınarak müşteri adına saklanmaktadır. Bu yedekler hesap bazlı yedek olmayıp sunucu komple yedeğidir. Ancak alınan yedeklerin bir garantisi bulunmamaktadır. İmaj yedeklemesinde olası bir sorunda firmamız sorumlu değildir.

Hesap Bazlı Yedekleme : Hesap bazlı yedekleme ile müşteri VDS sunucusu backup sunucumuza eklenerek Whm panelde yedekleme ayarları 3 günlük ya da haftalık olarak ayarlanmaktadır. Bu yedekleme hesap bazlı olduğu için müşteri dilediği zaman herhangi bir sitenin yedeğini talep edebilecektir. Ancak yedeklemede olası bir sorunda firmamız sorumlu değildir.

3- Yedekleme sistemi ekibimiz tarafından yapılandırılmış olsa bile kontrolü ve yedeklerin çalışabilirliği yine müşterilere aittir. Firmamız herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

 

İş bu sözleşme yayınlama tarihi ile geçerlidir. Güncellemelerde tüm müşterilerimize E-mail gönderimi sağlanacaktır.

 

Saygılarımızla,

BG Group İnternet Yazılım Teknoloji Telekomünikasyon Teks. İth. İhr. San. & Tic. Ltd. Şti.

Yayınlama : 01.01.2018

Son Güncelleme : 30.11.2019

Top